Світовий ринок виробництва та продажу льоду

Першою компанією, яка почала добувати (виробляти) лід для потреб споживачів була компанія Tudor Ice Company, вона заснована 1806 року в США і існує до сьогодні (http://tudorice.com). Саме в цьому році перший корабель заповнений 130 тоннами льоду, вирізаними зі ставка Массачусетс, прибув до берегів Мартініки. З цієї партії Тудор розпочав комерційну індустрію льоду. Коли ж Фредерік Тудор помер у 1864 році, як один із перших післяреволюційних мільйонерів Америки, завдяки його зусиллям вже до 1900 року щорічно споживалось понад 10 мільйонів тонн льоду в США і було експортовано понад 25 мільйонів тонн. Єдиний інший товар з таким же великим експортним ринком був хлопок.

В даний час США залишається найбільшим виробником та споживачем льоду. Льодова промисловість розширилася в одну із найпотужніших галузей в країні. На рубежі 20-го століття, майже кожна родина, продавець чи бармен в Америці мав бокс для зберігання льоду! Проте за іронією долі, залежність Америки від льоду створила нову технологію, яка призвела до занепаду імперії видобутку льоду, це був — електричний холодильник та морозильні камери. Хоча з розвитком країни та сфери обслуговування з’явилась нова потреба у фасованому льоді.

Найбільшою та найдавнішою компанією Європи є The Ice Co (Великобританія) — http://www.theiceco.co.uk/. Ця компанія існує з 1860 року та до цих пір залишається сімейним бізнесом. Не зважаючи на світові кризиси The Ice Co є однією із швидшо зростаючих компаній у Сполученому Королівстві. В даний момент компанія також один із найбільших експортерів цього товару в регіоні. 10 країн зараз імпортують лід, який виробляє The Ice Co, однією з яких є Норвегія. Це стало можливим за рахунок грандіозних об’ємів виробництва і відповідно зменшення собівартості льоду. Також компаніє є одним із найбільших логістів замороженої продукції у Великобританії.

Саме ці компанії, їхній досвід та історії розвитку є основним орієнтиром і для нашої компанії Zymna Voda ! Звісно, що ринку України та країн колишнього Союзу ще необхідно ментально вирости до таких об’ємів споживання льоду, але вже зараз ми чітко розуміємо в якому напрямку необхідно рухатись нашій компанії, щоб досягнути не менш визначних показників, ніж у наших міжнародних друзів та партнерів !

Все буде ICE 🙂